wtorek, 21 marca 2017

242. ZIELONOGÓRSKI UNDERGROUND w obiektywie Władysława Czulaka

Muzeum Ziemi lubuskiej w Zielonej Górze
Galeria Twórców Galera

zapraszają na otwarcie wystawy
ZIELONOGÓRSKI UNDERGROUND
W obiektywie Władysława Czulaka

Wernisaż, z udziałem Autora, odbędzie się w środę, 29 marca 2017 roku o godz. 17.00 w gmachu Muzeum, al. Niepodległości 15.


Władysław Czulak, zielonogórzanin, fotografik, filmowiec, fotoreporter. Od kilku lat swoje zamiłowanie do fotografii i ruchomego obrazu łączy z pasją i z pracą zawodową. Członek regionalnych i międzynarodowych stowarzyszeń i grup artystyczno-fotograficznych. Uczestnik wielu wystaw i publikacji fotograficznych oraz festiwali filmowych; współtwórca regionalnych programów i wydawnictw informatycznych. Fotoreporter mediów regionalnych. W swoich pracach stara się dzielić z odbiorcą swoim osobistym spojrzeniem na świat.
Przez kilka ostatnich lat Władysław dokumentował także życie sceny muzyki niezależnej naszego miasta. Te właśnie prace złożą się na prezentowaną w Muzeum wystawę.


Podczas spotkania odbędzie się także premiera książki "Kronika Zielonogórskiego Rocka".

 
„Kronika Zielonogórskiego Rocka” to pierwsza próba opisu fenomenu lokalnego środowiska muzyki niezależnej, jego początków, boomu lat 90., późniejszej ewolucji, rozkwitu i wreszcie sytuacji obecnej. To opowieść o trzech dekadach lokalnego undergroundu, formacjach metalowych, punkowych i hardcore’owych, o długiej drodze jaką przeszły działające w naszym mieście zespoły, o fascynacji ciężkim graniem, salach prób, miejscach koncertów, kultowych klubach, amatorskich demówkach i pierwszych płytach. To także, a może przede wszystkim, opowieść o ludziach, którzy w tym wszystkim uczestniczyli. Wydawcą publikacji jest Stowarzyszenie Forum Art.
 
Wystawa potrwa do 2 maja 2017 r.
Kuratorem wydarzenia jest Igor Myszkiewicz
Muzeum Ziemi Lubuskiej
al. Niepodległości 15
65-048 Zielona Góra
muzeum@mzl.zgora.pl
www.mzl.zgora.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz