wtorek, 21 marca 2017

242. ZIELONOGÓRSKI UNDERGROUND w obiektywie Władysława Czulaka

29 marca 2017
Muzeum Ziemi lubuskiej w Zielonej Górze

Wystawa i premiera książki "Kronika Zielonogórskiego Rocka" autorstwa Michała Cierniaka, Aleksandry Mrówki Łobodzińskiej i Igora Myszkiewicza.


Władysław Czulak, zielonogórzanin, fotografik, filmowiec, fotoreporter. Od kilku lat swoje zamiłowanie do fotografii i ruchomego obrazu łączy z pasją i z pracą zawodową. Członek regionalnych i międzynarodowych stowarzyszeń i grup artystyczno-fotograficznych. Uczestnik wielu wystaw i publikacji fotograficznych oraz festiwali filmowych; współtwórca regionalnych programów i wydawnictw informatycznych. Fotoreporter mediów regionalnych. W swoich pracach stara się dzielić z odbiorcą swoim osobistym spojrzeniem na świat.
Przez kilka ostatnich lat Władysław dokumentował także życie sceny muzyki niezależnej naszego miasta. Te właśnie prace złożyły się na prezentowaną w Muzeum wystawę. 
 
fot. Mariusz Kowalski


 
„Kronika Zielonogórskiego Rocka” to pierwsza próba opisu fenomenu lokalnego środowiska muzyki niezależnej, jego początków, boomu lat 90., późniejszej ewolucji, rozkwitu i wreszcie sytuacji obecnej. To opowieść o trzech dekadach lokalnego undergroundu, formacjach metalowych, punkowych i hardcore’owych, o długiej drodze jaką przeszły działające w naszym mieście zespoły, o fascynacji ciężkim graniem, salach prób, miejscach koncertów, kultowych klubach, amatorskich demówkach i pierwszych płytach. To także, a może przede wszystkim, opowieść o ludziach, którzy w tym wszystkim uczestniczyli. Wydawcą publikacji jest Stowarzyszenie Forum Art. Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Autorzy książki; od lewej: Michał Cierniak, Aleksandra Mrówka Łobodzińska, Igor Myszkiewicz

Opowieści o czasach zamierzchłych...

... i autografy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza