środa, 12 maja 2010

Idea

Nikt nie postawi nam pomników - sami musimy to zrobić.

Galeria Twórców Galera to ewenement i jedno z ciekawszych zjawisk zielonogórskiej sceny artystycznej. Założona przez grupę studentów Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej w 1997 r. skupia się na prezentacji twórczości młodego (choć nie wyłącznie) pokolenia artystów.
Galera nigdy nie stała się oficjalną instytucją czy zarejestrowanym stowarzyszeniem utrzymując przez lata status niezależnej inicjatywy. Nie staramy się też zaprzedać wyłącznie jednej doktrynie artystycznej czy jednemu sposobowi rozumienia sztuki. Nasze wystawy to raczej nieustanne poszukiwanie, rejs po morzu pozbawionym brzegów. Pokazywaliśmy przeróżne dzieła i postawy artystyczne – malarstwo i komiks, rysunek satyryczny i performance, okręt mijał zarówno nowoczesne metropolie jak i wyspy pełne kanibali...
I tak płyniemy do dziś; zmienia się załoga i zmienia się sztuka; niektórzy artyści pokazujący pod naszym sztandarem swe pierwsze realizacje osiągnęli sukces i uznanie, innych pożarła Otchłań. Zdarza się nam również prezentować twórców już uznanych, rozpoznawalnych.
Rejs trwa...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz