piątek, 30 marca 2012

197. Rafał Karalus MALI MIESZKAŃCY ŁĄKI makrofotografiafot. Tomasz Daiksler

Fotografia jest moją pasją i sposobem spędzania wolnego czasu. Dziedzina, w której najlepiej się czuję to makrofotografia przyrody. Już w dzieciństwie owady budziły moje zainteresowanie, łapałem je przy pomocy pudełek od zapałek, nie czując respektu nawet wobec szerszeni… Dziś do polowania służy mi spust migawki. Celem wystawy jest przybliżenie widzowi makro-świata, w najczystszej, naturalnej postaci, lecz w taki sposób, aby jednym okiem widział klasyczną makrofotografię, zaś drugim fantastyczną i odrealnioną grę formy i kolorów.O Artyście: Rafał Karalus - 35 lat, urodzony i zamieszkały w Zielonej Górze. Na co dzień zaszyty gdzieś głęboko w industrialnym, szarym świecie, jako pracownik "Zastal Wagony". W czasie wolnym pasjonat makrofotografii. Bardzo krytyczny wobec samego siebie, ciągle podnoszący poprzeczkę i wzbogacający swój warsztat fotograficzny. Członek Zielonogórskiej Grupy Fotograficznej. Członkostwo w Fotoferia Club i udział konkursach klubowych FIAP i PSA, w kategorii natura. Zdobył wiele honorowych wyróżnień, brał udział w szeregu wystaw i prezentacji zbiorowych.

Wystawa Rafała łączyła w sobie dwa aspekty - artystyczny - bo też są to fotografie na bardzo wysokim poziomie i przy tym wyczuwalnie osobiste, oraz edukacyjny przybliżając nienachalnie i z miłością świat owadów, przebogaty a zarazem łatwy do przeoczenia. Docenili ją zarówno miłośnicy fotografii jak i najmłodsi widzowie, a frekwencja na wernisażu zdecydowanie była satysfakcjonująca. Ekspozycja stała się także popularnym celem wycieczek szkolnych.
Chyba wszyscy lubimy tupot małych nóżek...

Rafał jest członkiem Zielonogórskiej Grupy Fotograficznej; to już kolejna prezentacja artysty tam zrzeszonego (po wystawach Adama Andrearczyka i Patryka Cielińskiego) na pokładzie Galery. Choć ZGF jest środowiskiem młodym ma już na koncie kilka ciekawych prezentacji...


Sponsorem wydarzenia była Drukarnia Ligatura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz