poniedziałek, 11 listopada 2013

216. Anna Zawadzka-Dziuda IMPRESJE PEERELU malarstwo

18 listopada 2013
Piekarnia Cichej Kobiety, Zielona GóraMoje malarstwo dotyka wrażeń, osobistych wspomnień czasu Peerelu. Czas i miejsca, postaci przedstawione w obrazach, klimat tamtych lat, specyficzna architektura, moda, design. Jak również wydarzenia związane ze światem artystycznym Zielonej Góry.


Złote Grono 1967
    
Nie skupiam się na kwestiach politycznych, lecz emocjonalnych i sentymentalnych. Patrzę na te czasy, oczami dziecka, które niezupełnie wie co kryje widziana rzeczywistość; w malarstwie staram się przywoływać te dobre wspomnienia. Pracowałam głównie ze zdjęciami, zafascynowały mnie przede wszystkim ,,wyklejane zeszyty” mojej mamy, gdzie znajdowały się wycinki z gazet, fotografie mody, popularnych w tamtym okresie zespołów muzycznych. Kolejnym etapem było sięgniecie do rodzinnych albumów i starych fotografii związanych z Zieloną Górą.

Zielony pokój 

BWA, wystawa poplenerowa

Składające się na wystawę obrazy to malarski zapis moich osobistych wrażeń i emocji, czasem wspomnień… Nie oceniam tamtego, minionego czasu, raczej staram się uchwycić jego równoczesną bliskość i zaskakującą odrębność…


 O Artystce:
Anna Zawadzka – Dziuda (ur.1981r.); ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie, (profil tkanina artystyczna). Studia na kierunku malarstwo, w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom z malarstwa sztalugowego uzyskała w 2007 r. w pracowni prof. Jana Gawrona oraz as. Jarosława Łukasika. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz