poniedziałek, 20 czerwca 2016

237. Adam Sowa PRZENIKANIE fotografia

29 czerwca 2016
Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
Adam Sowa (z prawej) z kuratorem wystawy, fot. Mariusz Kowalski

 Rocznik '71, urodzony w Katowicach. Po ukończeniu technikum oraz dwóch studiów zawodowych skierowałem się w stronę tematyki reklamy i grafiki komputerowej, a w tle pojawiła się fotografia, dochodząc coraz wyraźniej do głosu.

Podstawową funkcją fotografii jest dla mnie zachowanie chwili - w kontekście zachodzących bez przerwy zmian - np. architektonicznych i przemysłowych. Aktualnie prowadzę te obserwacje z Zielonej Góry, pozostając jednak w stałym kontakcie z rodzinnym Śląskiem. Często spoglądam przez obiektyw znacznie powyżej powierzchni ziemi - tematyka lotnicza to moja wielka pasja i mam nadzieję, że będzie mi kiedyś dane spotkać się z Państwem na kolejnej wystawie, tym razem ze skrzydłami w tle.

Adam Sowa
www.adamsowa.com „Przenikanie” Adama Sowy to na pierwszy rzut oka fotografie o charakterze wręcz dokumentalnym, utrwalające zaskakujące kontrasty naszej rzeczywistości, zderzenie kolorowego świata reklam i szarej prozy życia. Jest w nich jednak także kolejna warstwa, prace te relacjonują wkraczanie w realny świat emanacji masowej wyobraźni, z jednej strony wyidealizowanego uniwersum komercyjnych marzeń, z drugiej imaginarium mniej oczywistego przejawiającego się w skomplikowanej i nieoczywistej poetyce murali. Oba te nurty mają wspólny mianownik - absolutną obcość w stosunku do naszej codziennej rzeczywistości, która sama zdaje się być coraz mniej „nasza”, coraz mniej wiarygodna, prawdziwa...

Igor Myszkiewicz
kurator wystawyWspółorganizatorem wystawy był Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz