środa, 8 stycznia 2014

218. Barbara Nowaczyk-Docz OBLICZA malarstwo

16 grudnia 2013
Piekarnia Cichej Kobiety, Zielona Góra

fot. Igor Myszkiewicz


Barbara Nowaczyk - Docz (ur. 1980). W latach 2002 - 2007 studiowała na Wydziale Artystycznym w Instytucie Sztuk Pięknych w Zielonej Górze. W 2007 roku obroniła dyplom z malarstwa, pt. "Jedność miejsca, czasu i obrazu" w pracowni prof. Jana Gawrona, oraz pracę pisemną, pt. "Kapistowska teoria i praktyka w malarstwie polskiego koloryzmu" napisaną pod kierunkiem prof. Anny Jamroziakowej. Uprawia głównie malarstwo olejne.

www.basianowaczykdocz.blogspot.comOBLICZA
Istotą mojego malarstwa jest człowiek osadzony w rzeczywistym świecie, z pełnym bagażem doświadczeń. Skupiam się na przedstawieniu problemów tego człowieka, problemów społecznych, które go niszczą lub zmuszają do działania. Malarstwo moje jest krzykiem, apelem... Staram się dotrzeć w nim do widza, często zabieganego, który niejednokrotnie patrząc w pośpiechu na otaczający go świat, nie mówi nic, albo wypowiada zdawkowe komentarze, po czym wraca jak najszybciej do swoich obowiązków.

Pragnę go zatrzymać, choć na chwilę, zmusić do refleksji nad własnym i innych życiem. Obrazy te ukazują różne oblicza, moje jako autorki, ale także ludzi i świata w którym żyjemy. Jest to moja osobista pielgrzymka po świecie. Często po jego najciemniejszych częściach. Przelewam na płótno doświadczenia własne, jak również innych, które mnie głęboko poruszają.
Można z całą pewnością zauważyć, że podejmując takie tematy, niestety na brak inspiracji nie mogę narzekać. Piszę niestety z oczywistych względów.

Barbara Nowaczyk-Docz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz